Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 24 common:people_all_forms

Звіт керівника

Date: 13 червня 2022 о 10:34, Refreshed 7 липня 2023 о 08:28

З В І Т

завідувача Малопетриківською гімназією-філією Петриківського ліцею Петриківської селищної ради
Оксани КОВАЛЬОВОЇ
перед педагогічним колективом та громадськістю
про свою діяльність у 2022 - 2023 навчальному році

Шановні колеги, батьки, здобувачі освіти!

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у гімназії-філії, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022 – 2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як завідувач гімназією-філією, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею, Положенням про гімназію-філію та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання гімназії-філії - надання якісної початкової та базової загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в здобувачів освіти сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток у школярів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів гімназії-філії, здобувачів освіти, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у гімназії-філії працюють професіонали своєї справи, які забезпечують належний рейтинг закладу освіти в освітянському просторі громади.

Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи гімназії-філії, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

На кінець навчального року у гімназії-філії навчалось 138 учнів. З них 68 учнів початкової школі та 70 учнів 5-9-х класів; було відкрито 9 класів: 4 - початкова ланка, 5 - середня ланка. 6 дітей (Горкавець С. – 1 кл., Карнаух І. – 2 кл., Четверик В. – 4 кл., Салай М. – 5 кл., Четверик І. – 6 кл., Патлаха Н. – 7 кл.) навчалися на індивідуальній (сімейній) формі навчання.

У 2022-2023 навчальному році у гімназії-філії працювало 18 педагогічних працівників (16 – на основному місці роботи та 2 – за сумісництвом). З них за основним місцем роботи: 3 – мають звання «старший учитель»,  8 -  вищу  кваліфікаційну категорію, 2 - першу категорію,  4 - категорію «спеціаліст» та 2 педагоги - 12 розряд як асистенти вчителя.

2022-2023 навчальний рік завершили 138 здобувачів освіти. Атестовані за 12-ти бальною системою - 70 учнів 5-9 класів; за формувальною 31 здобувач освіти 1-2 класів, за змішаною формувально-рівневою 37 учнів 3-4 кл.  Успішність учнів у розрізі 5-9 класів представлена в таблиці:

Всього

Кількість учнів 5 - 9 класів

Навчальні досягнення учнів 5-9 класів  (кількість учнів)

Хлопч.

Дівч.

1-3 бали

4-6 балів

7-9 балів

10-12 балів

Хлопч.

Дівч.

Хлопч.

Дівч.

Хлопч

Дівч

Хлопч

Дівч.

70

40

30

0

0

28

23

11

6

1

1

    

Впродовж навчального року гімназія-філія провадила освітній процес у дистанційному форматі, оскільки у країні продовжує діяти воєнний стан, а укриття немає.

4 здобувачі освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб були зараховані до складу здобувачів освіти гімназії-філії:

  1. Шевченко Єгор до 1 кл. з 30.05.2022 (з с. Успенське Бердянського району)
  2. Шевченко Матвій до 1 кл. з 30.05.2022 (з с. Успенське Бердянського району)
  3. Омеляненко Іван до 2 кл. з 10.08.2022 (з м. Токмак)
  4. Фурса Даніїл до 8 кл. з 25.07.2022 ( з м. Харків)

За кордоном наразі перебуває 5 здобувачів освіти (4 з них – на індивідуальній (сімейній) формі навчання, крім Погорілого А., який впродовж 2022/2023 н.р. навчався дистанційно разом зі своїм третім класом:

  1. Погорілий Артьом, 3 кл. – Чехія
  2. Четверик Вероніка, 4 кл.  – Данія
  3. Салай Марія, 5 кл.  – Німеччина
  4. Четверик Іван, 6 кл. – Данія
  5. Патлаха Надія, 7 кл. - Німеччина

Усі новації і реформи починаються з початкової школи. Свою діяльність педагоги початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між педагогом та здобувачем освіти.

З 1 вересня 2022 року 15 учнів (а закінчило 16 учнів, оскільки 16.03.2023 року до складу здобувачів освіти зараховано ще одного учня) 1 класу, 15 учнів 2 класу, 19 учнів 3 класу та 18 учнів 4 класу нашої гімназії-філії розпочали навчання за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей. А 13 здобувачів освіти 5 класу вперше продовжили навчатися за програмою НУШ для базового рівня здобуття загальної середньої освіти.

Класні кімнати оснащено меблями, в тому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою: комп'ютером для вчителя, принтером та проектором з мультимедійною дошкою, ламінаторами (частково) та документ-камерами (частково). Дидактичний матеріал впродовж 2022-2023 н.р. для реалізації НУШ за бюджетні кошти не закуповувався .

Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Є куточки відпочинку, усамітнення, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності. Кожен першокласник, другокласник, третьокласник та четвертокласник у класі має власну скриньку, де мав би зберігати необхідне для навчання та розвитку приладдя, якби навчання було очним.

У 1-4 класах відзначається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні міжпредметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, вмінь та навичок на високому рівні. В таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному світовому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна і розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи навіть засобами Skype-конференції.

Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ, набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси - сприйняття, пам'ять, мислення, уява й увага. Хочеться зазначити, що матеріал викладений в доступній і зрозумілій формі, завдання заставляють думати, проявляти свою уважність та активність на уроках, розвивають творчі здібності.

У школі функціонує 2 інклюзивних класи (4 та 8), в яких навчається 3 дітей з особливими освітніми потребами. Головним принципом інклюзивної освіти є створення закладу освіти для всіх дітей. Саме у такій школі індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті свого інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Протягом навчального року робота в інклюзивних класах проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини з елементами дистанційного навчання та в поєднанні з консультативними зустрічами. Для учнів інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класів з інклюзивним навчанням, де було передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. Всі навчальні предмети адаптовані (адаптація змісту та методів до можливостей дітей). У штатному розписі гімназії-філії є 2 посади асистентів вчителя. Психологічний супровід учнів з особливими освітніми потребами та їх родин здійснювався психологом Петриківського ліцею Земляною Т.С. Спільно з консультантами-практичними психологами ІРЦ «Піраміда» протягом року відбувалися зустрічі з питань ефективного планування та реалізації інклюзивних підходів у освітньому процесі, їх активізації та координації. Було надано необхідну методичну та навчальну літературу.

Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження необхідних спеціальних та додаткових видів послуг, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень учнів розглядалося на нарадах при завідувачеві; надавалися особисті рекомендації батькам. Протягом року здобувачі освіти з ООП приймали активну участь у класних та загальношкільних заходах онлайн.

 З введенням воєнного стану навчання здійснювалося у дистанційній формі. Учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки, проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП. Завдання були адаптовані відносно можливостей учнів та їх технічного забезпечення. Комунікація між учасниками освітнього процесу здійснювалася на освітній платформі «Моя школа» (електронні щоденники, журнали, посилання на онлайн-уроки та на навчальні відео і т.д.), а також були створені чати у Viber. Для проведення онлайн-уроків і онлайн-заходів використовувалася платформа Skype.

       12 учнів 9 класу (100%) отримали Свідоцтва про базову середню загальну освіту.

У І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика брали участь 3 учні гімназії-філії.

У І етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка брали участь 4 учні гімназії-філії. Старшокласники прийняли участь у щорічному написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

     З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді здобувачі освіти 6-9 класів прийняли участь у  І (шкільному), ІІ  етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів ( далі – олімпіади).

         Дотримуючись законодавства України у частині запобігання поширенню на   території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та враховуючи ризики воєнного стану олімпіади проводилися онлайн з 11 навчальних предметів: математики, фізики, астрономії, хімії, біології, географії, історії, правознавства,  української мови та літератури, іноземної мови (англійської), інформаційних технологій.

     За результатами участі маємо такі досягнення:

  • Годороба Максим Костянтинович (9 клас) – ІІ місце, історія (педагог – Маляренко Тетяна Володимирівна);
  • Сегеда Владислава Романівна (8 клас) – ІІ місце, біологія (педагог – Жадан Аліна Іванівна);
  • Сегеда Владислава Романівна (8 клас) – ІІ місце, трудове навчання (педагог – Жадан Аліна Іванівна);
  • Сторожук Ангеліна Олегівна (9 клас) – ІІІ місце, трудове навчання (педагог – Жадан Аліна Іванівна).

Назаренко Дарина, 9 клас, зайняла І місце у територіальному етапі конкурсу творчих робіт (есе), присвячених 300-річчю від дня народження Григорія сковороди в 2022/2023 навчальному році (середня вікова категорія) (керівник Мартиненко Г.Г.).

Підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до місця навчання (роботи) не здійснювалося.

Підвищення кваліфікації та самоосвіта

Підвищили кваліфікацію за освітніми програмами та здійснювали самоосвіту:

  1. Ковальова О.В. - «Нові управлінські функції в контексті реалізації професійного стандарту діяльності керівника» та «Оптимізація шкільної мережі «Гра «Освіта у громадах» в рамках шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» SKL International», «Психологічна компетентність педагога як умова конструктивної взаємодії з батьками».
  2. Кравець О.І. - «Психологічна компетентність педагога як умова конструктивної взаємодії з батьками».
  3. Мартиненко Г.Г. – «Психологічна компетентність педагога як умова конструктивної взаємодії з батьками».
  4. Черненко О.В. - «Технології навчання математики у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти».
  5. Аннусов М.І. – «Методика викладання модельних навчальних програм. Робототехніка у 5-6 класах НУШ».
  6. Шкарлат І.І. - «Вчителі предметів мистецької освітньої галузі».
  7. Дворянова С.П. – «Етико-формуючі ігри у початковій школі», «Вчителі початкових класів, які одночасно працюють в групах продовженого дня» (дистанційна форма навчання), «Методика викладання фізичної культури в початковій школі».
  8. Пікуш Т.В. – «Етико-формуючі ігри у початковій школі».
  9. Олійник О.С. - «Етико-формуючі ігри у початковій школі», «Вчителі початкових класів («спеціаліст першої категорії», «спеціаліст вищої категорії»)» (дистанційна форма навчання).
  10. Козирь А.М. - «Етико-формуючі ігри у початковій школі», «Методика викладання фізичної культури в початковій школі», «Психологічна компетентність педагога як умова конструктивної взаємодії з батьками».

      Ковальова О.В. стала учасником відеомарафону «Партнерство в дії: досвід іноземних шкіл».

     Дворянова С.П., Козирь А.М. та  Черненко О.В. успішно завершили курс «Цифрові інструменти Google для освіти» (базовий рівень, середній рівень, поглиблений рівень), Дворянова С.П., Козирь А.М. та  Максютенко О.С. - «Життєстійкість молоді в умовах криз» та курси з Першої допомоги (BLS) згідно із основними положеннями Європейської Ради Ресуститації та програми Мальтійської Служби Допомоги».

     Максютенко О.С. пройшла підвищення кваліфікації за програмою Європейського марафону фізкультурно-оздоровчих подій освітньої галузі «Фізична культура».

Всі педагоги успішно пройшли онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!».

       Основні навчання відбувалися дистанційно на базі Дніпровської академії неперервної освіти.

    Крім того педагоги впродовж навчального року були активними учасниками різноманітних заходів:

  1. 09.08.2022 року  управління Державної служби якості у Дніпропетровській області - онлайн-семінар "Нормативний путівник для керівників ЗЗСО на 2022-2023 н.р."
  2. Міжнародна серпнева педагогічна науково-практична конференція «Освіта, освітяни – незламні у війні» 18.08.2022
  3. Інвентаризація бібліотечних фондів підручників. 22.08.22 -  вебінар щодо процедури інвентаризації
  4. Інститут обдарованої дитини НАПН України з 22 серпня по 18 вересня -  опитування серед педагогічної спільноти, учнів 9 класів та батьків щодо їх актуальних потреб, поглядів на навчання у період воєнного стану.
  5. З нагоди відзначення Дня Незалежності України -  конкурс дитячого малюнку "Вільна, рідна Україна, ти для нас одна єдина!"
  6. З 30.08 по 31.08.2022 КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Петриківської селищної ради - засідання професійних спільнот за циклами.
  7. 7.09.2022  - навчальний вебінар (Згідно листа МОН №1/9962-22 від 31.08.2022 на базі системи ІСУО та ПЗ "КУРС: Школа" розпочинається процедура щодо актуалізації даних учнів для формування обсягу освітньої субвенції).
  8. Станом на 28.09.2022 року усі учителі 5-9 класів зареєстровані на платформі "Всеукраїнська школа онлайн"
  9. 27.09.2022 на каналі YouTube-каналі Лікар ТУТ - розмова з психологинею Інною ІВАНОВОЮ (як допомогти собі та близьким подолати психологічні проблеми – надмірну тривогу, стрес та посттравматичний стресовий розлад).
  10. 21.10.2022 о 14:00 на каналі "КУРС: Освіта" -  навчальний вебінар щодо подання форм звітності ЗНЗ-1 та 83-РВК. (Ковальова О.В., Кравець О.І.)
  11. 26 жовтня 2022 року - обласний науково-практичний семінар «Інформатична освіта та цифрові технології у початковій школі» (Козирь А.М., Дворянова С.П., Олійник О.С., Пікуш Т.В., Аннусов М.І.)
  12. 27.10.2022 року - методична студія «Інноваційні технології навчання математики» (Черненко О.В.)
  13. Державна служба якості освіти України - для директорів та заступників директорів шкіл онлайн-вебінар «Про кібербезпеку і кіберзахист для керівників шкіл» (10 листопада 2022 року).  Захід організовано у співпраці з компанією KPMG Ukraine. (Ковальова О.В., Кравець О.І.)
  14. Всеукраїнський освітній марафон на тему: «Сучасна українська: ефективна комунікація» - 21-22.03.2023 (Ковальова О.В., Мартиненко Г.Г.)
  15. Вибір підручників для 1 класу, для 5 (довибір), для 6 класу – вебінар.
  16. Всеукраїнський науково-практичний семінар “Практичні інструменти впровадження програми STEM-лаб” 21-22 березня 2023 (Козирь А.М., Дворянова С.П., Пікуш Т.В., Олійник О.С.,  Аннусов М.І.)
  17. 30 березня 2023 року  -  обласний семінар-практикум «Створення авторської моделі інноваційного закладу освіти». Семінар-практикум проводився у формі відкритого спілкування керівника навчально - виховного комплексу № 148 «Планета Щастя» Мітікової  Наталії Володимирівни, заслуженого працівника освіти України.
  18. Управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області 12 квітня 2023 року -  керівники закладів загальної середньої освіти взяли участь в онлайн-зустрічі для обговорення питань:
  • педагогічна діяльність в умовах реалізації Концепції Нової української школи;
  • професійний розвиток педагогів у контексті системи забезпечення якості освіти. (Ковальова О.В., Кравець О.І.)
  1. Громадська організація  ГО ГЛОБАЛ для вчителів англійської мови  - навчальна програма Ukraine Workshop Series 2023 від NEAS Australia та GoGlobal (Ковальова О.В.) 18.04.2023
  2. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України -  20 квітня 2023 року на базі КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» онлайн-вебінар за темою «Освітній проєкт «Ліга крилатих» – для українських учителів» (Ковальова О.В., Кравець О.І.).
  3. Козирь А.М., Дворянова С.П., Кравець О.І., Ковальова О.В. та Олійник О.С. пройшли навчання за програмою "Безпечний простір" у 2023 році у рамках проєкту "БЕЗПЕЧНИЙ ПРОСТІР: комплексна психосоціальна підтримка українських шкіл в умовах війни".

    Мартиненко Г.Г. нагороджена грамотою Комунального закладу позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти» Дніпропетровської обласної ради за перемогу у вебквесті «Тарас Шевченко – голос українського народу» до Дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

    Маляренко Т.В. та Жадан А.І. відзначені подяками начальника управління освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради Наталії Коваленко за підготовку учнів-переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році.

     Черненко О.В. нагороджена грамотою селищного голови Наталії Коваленко за сумлінну працю, фахову компетентність, креативний підхід до здійснення своїх посадових обов'язків та оволодіння сучасними комп'ютерними технологіями в умовах дистанційного навчання та з нагоди Дня працівників освіти та грамотою директора Петриківського ліцею Марини Сороки за сумлінну працю, фахову компетентність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання дітей та з нагоди 35-річного ювілею роботи в закладі.

     Жадан А.І. нагороджена грамотою селищного голови Наталії Коваленко за сумлінну працю, фахову компетентність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання дітей за результатами 2021-2022 н.р.

     Шкарлат І.І. нагороджена грамотою селищного голови Наталії Коваленко за сумлінну працю, фахову компетентність, креативний підхід до здійснення своїх посадових обов'язків та оволодіння сучасними комп'ютерними технологіями в умовах дистанційного навчання та з нагоди Дня працівників освіти.

     Козирь А.М. нагороджена грамотою директора Петриківського ліцею Марини Сороки за сумлінну працю, фахову компетентність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання дітей та з нагоди 35-річного ювілею роботи в закладі.

З початком активних військових дій на території України та з введенням воєнного стану колектив гімназії-філії намагався всіляко сприяти наближенню перемоги: щомісяця починаючи з березня 2022 року перераховували одноденний заробіток на воєнні потреби, збирали гуманітарну допомогу як для військових, так і для переселенців, заготовляли ядра грецьких горіхів для військових, передали матеріали (сітки і матерію) для виготовлення маскувальної сітки, розвантажували, розфасовували та роздавали мешканцям села гуманітарну допомогу (супові набори) і т.д.

Організація дистанційного навчання

   Особливість 2022-2023 навчального року – дистанційна форма навчання запроваджена на підставі рішення Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 02.08.2022 № 79 «Про організацію освітнього процесу у період воєнного стану в закладах освіти Петриківської селищної ради у 2022-2023 навчальному році». Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (педагогів, батьків, здобувачів освіти). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників, як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше - налагодити співпрацю між учнем, вчителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору з будь-якої сторони. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? Дистанційне навчання лише виявило проблеми, а нам усім разом треба прагнути навчитися їх вирішувати.

       Освітній процес був організований з використанням технологій дистанційного навчання (синхронний режим з допомогою Skype, асинхронний – з допомогою Viber, Messenger, Telegram, Instagram чи просто з допомогою телефонного зв'язку).

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на освітній платформі Моя школа, в тому числі посилання на відео-уроки. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до рекомендацій МОН України. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок дистанційного навчання всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами он­лайн-спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Завдання для учнів висвітлювалися на платформі Моя школа, а за потреби ще і у  Viber i Skype, а також для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести і т.д.) та корисні ресурси для самоосвіти. Педагоги звітували про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання.

Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси в синхронному та асинхронному режимі, веб-ресурси, розроблені педагогами, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу.

Всіх батьків здобувачів освіти було проінформовано про особливості освітнього процесу в період дистанційного навчання, були визначені форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались класні чати. Найширше практикувались уроки через Skype.

Активно використовувалися інтернет-ресурси для самоосвіти: EdEra, iLearn, Prometheus, Розумники, Освіторія, НаУрок, Всеосвіта, You-tube-контент (освітні You-tube-канали, відеоролики і т.п.).

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу здобувачами освіти за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину було охоплено 96 % учнів: синхронним у Skype - 92 %, асинхронним - 8 % учнів (найактивнішими були учні 1-5 та 9 класів).

     Для якісного провадження освітнього процесу з елементами дистанційної освіти було отримано від управління освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради:

- Ноутбук   Lenovo Crome Book 300e -  4 шт. (для педагогів), 04.10.2022

- Ноутбук hp – 5 шт. (для педагогів), 02.01.2023

- Планшет – 1 шт. (для здобувачів освіти) , 09.01.2023

- Хромбук Samsung – 1 шт. (для здобувачів освіти) , 16.04.2023

- Планшет Lenovo – 1 шт. (для здобувачів освіти) , 16.04.2023

 

Забезпечення організації виховної роботи зі здобувачами освіти

Пріоритетним напрямком виховної роботи у гімназії-філії є забезпечення національно-патріотичного та духовного розвитку учнів, формування всебічно розвиненої, високоосвіченої особистості, виховання громадянина-патріота з високим рівнем національної гідності та свідомості, політичної культури та громадянської активності.

Крім того у гімназії-філії було проведено ряд онлайн-заходів (згідно річного плану роботи), а саме:

  • Свято «Першого дзвоника» (проводилося лише для здобувачів освіти 1 класу на базі ДЗО «Ромашка», оскільки там є укриття) – єдине свято, проведене за рік у форматі оффлайн
  • День фізичної культури і спорту, 10.09.2022
  • Участь у ярмарку-продажу сувенірів, вересень 2022
  • День працівника освіти, 30.09.2022
  • Всесвітній день тварин, участь у ІІІ Міжнародному уроці доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" 04.10.2022
  • День захисника України, 14.10.2022
  • Відеодайджест "Літо на максималках", жовтень 2022
  • Тиждень бібліотек, жовтень 2022
  • Радіодиктант національної єдності – 2022
  • Участь у всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня», листопад 2022
  • День гідності та свободи, 21.11.2022
  • День збройних сил України, 06.12.2022
  • Акція «Лист захиснику», грудень 2022
  • День святого Миколая, 19.12.2022
  • Новорічні свята, грудень 2022
  • День соборності України, 22.01.2023
  • День єднання України, 16.02.2023
  • День пам'яті героїв Небесної Сотні, 20.02.2023
  • Міжнародний день рідної мови, 21.02.2023
  • Онлайн ініціатива "Стаємо сильнішими разом", лютий 2023
  • Роковини початку активної фази війни «Рік незламності», 24.02.2023
  • День кримського спротиву російській окупації, 28.02.2023
  • Обласний онлайн конкурс "Фізична активність", лютий-березень 2023
  • ІІ Міжнародне заняття доброти, яке було організоване БФ «Щаслива лапа» за підтримки Міністерства освіти і науки України, 07.03.2023
  • Шевченківські дні, березень 2023
  • День українського добровольця, 14.03.2023
  • Інформаційні години «Євроатлантична інтеграція України як умова нового світового соціально-політичного порядку", «Місце України в європейському суспільстві», 15.03.2023
  • ІІ місце (Іван Трунов, 3 клас) у І (територіальному) етапі Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості "Душа села" з роботою "Добробут рідного села" (вчитель - Тетяна Володимирівна Пікуш), 27.03.2023
  • Всеукраїнський диктант «Пес Патрон про мінну безпеку», 04.04.2023
  • Великодні свята, квітень 2023
  • ІІІ місце Іван Трунов, 3 клас) у обласному етапі Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості "Душа села" з роботою "Добробут рідного села" (вчитель - Тетяна Володимирівна Пікуш)
  • День пам'яті Чорнобильської трагедії, 26.04.2023
  • Всесвітній день охорони праці, 28.04.2023
  • День пам'яті та примирення, 08.05.2023
  • День Європи, 09.05.2023
  • Онлайн тренінг за темою: «Освітня програма з протидії мінній небезпеці», який реалізовує БО «Українська освітня платформа» за підтримки UNICEF, 09.05.2023
  • День мами, 14.05.2023
  • День Цивільного захисту, 15.05.2023
  • Тиждень безпеки дорожнього руху, травень 2023
  • День вишиванки, 18.05.2023
  • Останній дзвоник, 31.05.2023
  • Участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході "Рух - це здорово!" (червень 2023)

Позаурочна діяльність

     В гімназії-філії функціонує гурток «Освітня робототехніка» (керівник – Аннусов М.І.). Впродовж 2022-2023 н.р. від здійснював свою діяльність онлайн, як і весь освітній процес. Метою його діяльності є:

  1.  Формування в учнів навичок алгоритмізації, програмування та використання програмного середовища Lego Mindstorms EV3, створення роботехнічних систем за допомогою програмного забезпечення Mindstorms EV3, розвитку науково-технічного потенціалу, початкового інженерно-технічного конструювання та основ робототехніки (2-3 кл., 5-6 кл.)
  2. Навчання, виховання дітей засобами лего-технологій. В основу покладено концепцію «Навчання через дію». Ознайомлення зі світом техніки, принципами роботи простих механізмів, технічним конструюванням, основам програмування. Вміння застосовувати здобуті знання у самостійній конструкторській та експериментальній діяльності, розвитку логічного мислення, творчої ініціативи, розвитку позитивних якостей соціально-вольової сфери особистості, працелюбства, наполегливості, вміння працювати в команді (4 кл.)

З 1 вересня 2021 року на базі гімназії-філії почала функціонувати філія дитячої музичної школи. Вона продовжила свою роботу і у 2022-2023 н.р. Діяльність секції з футболу ДЮСШ призупинено через наявну вакансію тренера. Гурток «Петриківський розпис» БДТ працював дистанційно.

     Адміністрацією, класними керівниками, педагогами гімназії-філії своєчасно приймаються відповідні рішення щодо запобігання шкідливих звичок, дитячої бездоглядності, посилення значення сім'ї.

         Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу, Санітарного регламенту та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем завідувача гімназією-філією. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу онлайн. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів; починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Протягом року випадків травмування серед здобувачів освіти не було.

Впродовж року класними керівниками проводились онлайн-бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при завідувачеві. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху.

Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, дистанційного навчання, поточні бесіди. Проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності.

Напередодні літніх канікул з учнями проведені дистанційні первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу, мінної безпеки тощо.

Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної та мінної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх.

У гімназії-філії встановлено пожежну сигналізацію та тривожну кнопку. Приміщення гімназії-філії забезпечені первинними засобами пожежогасіння. По всій гімназії-філії розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи гімназії-філії, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення, постійно ведеться очистка від снігу території гімназії-філії, попередження травм при падінні (посипається сумішшю від льодяної корки).

Усі кабінети, приміщення гімназії-філії забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети 1-4 класів, математики та фізики, біології та хімії, історії та географії, інформатики, спортивна зала обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми і готові в будь-який час забезпечити очне навчання.

В період блекауту у приміщенні гімназії-філії було розміщено Пункт незламності. Для забезпечення потреб енергопостачання було надано в користування два генератори і необхідні видаткові матеріали (ліки, памперси, їжа довготривалого зберігання, ковдри, свічки і т.ін.)

      Щорічно покращується матеріально-технічна база гімназії-філії. Упродовж 2022-2023 навчального року:

 за бюджетні кошти: для закладу придбано:

  • Відро туалетне (пластикове) – 2 шт. (для пункту незламності) – 540,00 грн
  • Аптечка першої допомоги (для пункту незламності) – 1060,12 грн
  • Бензин А-95 – 50 л – 2450,00 грн
  • Бутиль полікарбований з питною водою і помпою (для пункту незламності) – 465,06 грн
  • Лікарські засоби – 592,50 грн
  • Жавель-Клейд (деззасіб) та нітрилові рукавички – 564,60 грн грн
  • Класні журнали, табелі, свідоцтва досягнень і т.ін. – 2492,40 грн
  • Папір А4 (500 арк) – 3424,00 грн
  • Кабель та супутні витратні матеріали для прокладання нової гілки електропостачання (перший поверх двоповерхового корпусу) – 2621,00грн
  • Новорічні подарунки для дітей під опікою – 2 шт – 600,00грн
  • Олива (для генераторів) – 1110,00 грн
  • Бензин А-95 – 250 л. (для пункту незламності) – 13250,00 грн
  • Ремонт розеток для безперебійного функціонування на пункті незламності – 642,00 грн
  • Пожежний щит – 6000,00 грн
  • Перезарядка і діагностика вогнегасників
  • Шанцевий інструмент (лопати, сокира, пилки, відро, держаки) – 1790,00 грн

Забезпечено обслуговування електрощитових та електромереж, тривожних кнопок, сантехнічних мереж, протипожежної сигналізації.

Позабюджетні кошти не використовувалися.

Подарунки всім здобувачам освіти до Дня святого Миколая були закуплені коштом депутата селищної ради Вадима Конового.

                              Атестація педагогічних працівників

У 2022/2023 навчальному році педагогічних працівників, які б атестувалися за графіком та згідно поданих заяв не було.

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку у гімназії-філії проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв'язків і партнерських відносин між сім'єю та навчальним закладом. Робота з даного напрямку здійснювалась відповідно до річного плану роботи гімназії-філії, плану виховної роботи, плану роботи психолога з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінюється та поновлюється в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії.

У гімназії-філії у 2022-2023 навчальному році навчалися 55 дітей, що потребували особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: 2 учнів - позбавлені батьківського піклування, 1 учень з ООП та 2 дитини з інвалідністю, 24 дитини з багатодітних сімей, 3 дитина з малозабезпечених сімей та 4 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, 4 дитина – ВПО, 10 дітей, батьки яких – військовослужбовці, 3 дітей-напівсиріт, 2 дітей СЖО (на кінець навчального року діти були зняті з обліку СЖО в наслідок поліпшення обставин життя).

Постійно оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів класними керівниками.

Робота із зверненнями громадян

У 2022-2023 навчальному році не було отримано  письмових звернень. 9 звернень було розглянуто під час особистого прийому громадян завідувачем гімназією-філією. Усі звернення, були вчасно розглянуті і про результати було повідомлено заявникам.

Наше завдання - продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах (введення воєнного стану тому підтвердження) збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння.

Переконана, що спільними зусиллями наша гімназія-філія буде набувати нових барв. Інакше не можна - наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.

Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну працю.

Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою гімназією-філією.

Бажаю усім міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, МИРУ, ПЕРЕМОГИ і злагоди в державі.

З повагою,

Оксана КОВАЛЬОВА

Comments:
Only authorized users can leave comments.